VISA HCE 2

Z przyjemnością informujemy, że została wprowadzona w Banku dla klientów indywidualnych możliwość płatności mobilnych telefonem komórkowym w technologii HCE. Płatności te umożliwiają klientom szybkie i wygodne płacenie smartfonem z aplikacją HCE w sposób analogiczny do płatności kartą zbliżeniową. Usługa ta jest bezpłatna i dotyczy wybranych kart debetowych.

Karty mobilne wydawane w technologii HCE są produktami dedykowanymi dla klientów, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań, pozwalających na szybkie realizacje płatności za dokonane zakupy.

Technologia HCE (Host Card Emulation) jest nowym standardem płatności, który umożliwia wykonywanie zbliżeniowych płatności mobilnych w analogiczny sposób jak standardowymi kartami zbliżeniowymi, z wykorzystaniem komunikacji NFC pomiędzy telefonem a terminalem zainstalowanym w punkcie handlowo-usługowym. W odróżnieniu od karty w technologii NFC działającej w tzw. modelu SIM-Centric, karta mobilna Visa HCE nie wymaga współpracy z operatorami telefonii komórkowej, wymiany karty SIM na odpowiednią i zakupu dedykowanego modelu telefonu przez klienta.

Do realizacji płatności HCE służy aplikacja Portfel SGB, którą można bezpłatnie pobrać z Google Play, sklepu z aplikacjami dla systemu Android. Po zainstalowaniu aplikacji Klient Banku dokonuje aktywacji i instalacji karty na swoim telefonie – wymaga to podania identyfikatora Klienta i kodu dostępu otrzymanych w Banku.

Współpracuje z każdym smartfonem posiadającym:

  • antenę NFC
  • Android w wersji min. 4.4

Przechowuje historię dokonanych transakcji 30 dni wstecz
Aby zapłacić wystarczy zbliżyć smartfon do terminala, tak samo jak w przypadku użycia karty zbliżeniowej.
Po wizycie w Banku klient od razu posiada zainstalowaną aktywną kartę mobilną w swoim telefonie i może dokonywać płatności.

KARTĄ MOŻNA DOKONYWAĆ OPERACJI:

  • w punktach handlowo – usługowych wyposażonych w terminale z funkcją zbliżeniową:
    - do kwoty 50 zł – transakcja obniża środki dostępne, ale nie wymaga potwierdzania numerem PIN,
    - powyżej kwoty 50 zł - transakcja obniża środki dostępne oraz wymaga potwierdzenia numerem PIN,
  • wypłaty gotówki w ramach usługi cashback w punktach handlowo-usługowych obsługujących taką funkcjonalność dla kart zbliżeniowych na terenie kraju,
  • wypłaty gotówki w bankomatach obsługujących funkcjonalność zbliżeniową.